Kiedy w podrzeszowskiej Jasionce otwierano przeszło 10 lat temu Park Naukowo-Technologiczny, wszyscy wiedzieli, że jest to przełom. Z miejscem wiązano wielkie nadzieje związane z rozwojem miasta oraz możliwością zatrudnienia. Jednak nawet wtedy nikt nie zakładał, że Park rozwinie się do takich rozmiarów, jakie ma obecnie.
Działania inkubatora w strukturach Parku okazały się na tamtą chwilę celnym strzałem. Dzięki opiece, jaką otoczono lokalnych przedsiębiorców na starcie, narodziło się wiele nowych miejsc pracy dla rzeszowian i okolicznych mieszkańców.
Inkubator realizujący proces wspierania przedsiębiorców przyczynił się do funkcjonowania w jego strukturach 51 firm, gdzie pracę znalazło około 330 osób (dane na rok 2016). A dzięki działalności inkubatora przybyło w mieście około 550 nowych miejsc pracy.
Park to trzy strefy ekonomiczne. W pierwszej znajduje się 17 firm, które zatrudniają około 2300 osób i wciąż rekrutują. Strefa druga to 1700 miejsc pracy, natomiast strefa trzecia to około 400 zatrudnionych osób.
Nie można zapominać także o rzeszowskich startupach, które także funkcjonują w ramach struktury Parku. Najlepsze startupy mają szansę rozwinąć się w przyszłości i stać się samodzielnymi tworami funkcjonującymi jako przedsiębiorstwa na rynku pracy w Rzeszowie.
Inicjatywy są szeroko zakrojone, a sukces wisi w powietrzu. Tak krótki, jak na rozwój dużych kompleksów czas, pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych. Podrzeszowski Park znany jest nie tylko na rynku lokalnym. Jego działania w ramach produkcji i biznesu podbijają także rynki europejskie.
Praca w Parku jest pewnego rodzaju prestiżem. Stale wzrastające zapotrzebowanie kadrowe w związku z rozbudową struktur, daje szansę na pracę okolicznym mieszkańcom z różnorodnym wykształceniem.
Prognozy są rozwojowe i zobaczymy co przyniesie kolejne 10 lat w funkcjonowaniu parku. Z pewnością liczba pracowników będzie jeszcze większa. A lista osiągnięć i sukcesów także się powiększy.