Zatrudnianie studentów – obustronne korzyści

zatrudnianie studentów
17 wrz

Dlaczego przedsiębiorcy chętnie tworzą miejsca pracy dla młodzieży?

Niektórzy pracodawcy chcą zatrudniać tylko i wyłącznie studentów. W barach, kawiarniach czy sklepach to już właściwie codzienność. Jeżeli przedsiębiorca zatrudni osobę ze statusem studenta w oparciu o umowę zlecenie, to tym samym nie zapłaci składki ZUS. Oszczędność to jednak nie wszystko. Przyjęcie do pracy młodego, niedoświadczonego pracownika ma więcej zalet. Zazwyczaj takie osoby dobrze znają nowoczesne technologie, a przy tym szybko się uczą i są energiczne. Nie zawsze można to samo powiedzieć o kandydatach 40+ lub 50+. Czemu jeszcze opłaca się zatrudnić kogoś z małym doświadczeniem? Uczeń czy student, któremu udało się znaleźć pierwszą pracę w Rzeszowie, na pewno będzie się bardzo starał.

Nie czekaj z pójściem do pracy

Dlaczego nie warto przekładać zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych? Po pierwsze, dzięki stażowi, możesz udowodnić, że masz również praktyczną wiedzę, a nie tylko teoretyczną. Pracodawcy bardzo cenią kandydatów, którzy nie boją się żadnego zajęcia. Pamiętaj poza tym, że w pracy masz możliwość nawiązania pierwszych kontaktów zawodowych. Nawet praktyki czy bezpłatny staż mogą okazać się pomocne w znalezieniu kolejnej, stabilniejszej pracy. W końcu zawsze to nowe znajomości, a także możliwość, by pracodawca wystawił Ci referencje. W obecnych czasach może je zamieścić, chociażby na jakimś portalu rekrutacyjnym.

Zarządzanie pieniądzem i czasem

Czemu warto iść do pracy, będąc studentem? Pierwsze pieniądze pozwalają poczuć się samodzielnym i niezależnym. Z pewnością dzięki temu zaczniesz uczyć się gospodarować gotówką, a przy okazji również wyznaczać priorytety. Ponadto pamiętaj, że nawet praca poniżej kwalifikacji może okazać się cennym doświadczeniem życiowym – to okazja, by nabrać obycia w kontaktach służbowych, poznać prawo pracy itd.

1Komentarz
  • Avatar for ikoiko
    ikoiko
    Posted at 17:38h, 14 kwietnia Odpowiedz

    Studenci są dobrymi pracownikami, starają się wypaść w pracy jak najlepiej.

Napisz komentarz