Jakich pracowników brakuje najbardziej w Rzeszowie?

Jakich pracowników brakuje najbardziej w Rzeszowie?
08 sty

Ostatnie dane Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie pokazują, że stopa bezrobocia we wrześniu br. wyniosła 5,7 proc. Na lokalnym rynku pracy wzrasta deficyt pracowników z kwalifikacjami zawodowymi. Aktualnie pracodawcy ubolewają nad brakiem robotników przemysłowych i rzemieślników. W jakiej branży można jeszcze liczyć na szybkie zatrudnienie?

Małe i średnie przedsiębiorstwa prężnie działają na rzeszowskim rynku pracy. Obecnie z powodzeniem rozwija się tutaj przemysł lotniczy, farmaceutyczny i branża IT. W dobrej kondycji utrzymuje się zarazem produkcja sprzętu domowego, przemysł spożywczy i maszynowy oraz handel. Do największych zakładów przemysłowych w mieście należą: Patt & Whitney Rzeszów S.A., MTU Aero Engines Polska, Sanofi Aventis, Koral S.A., Makarony Polskie, Zelmer S.A. i Alima-Gerber S.A.

Które branże potrzebują pracowników?

Wśród przedstawicieli najbardziej pożądanych zawodów w Rzeszowie od dłuższego czasu prym wiodą przedstawiciele handlowi. W tej branży można stosunkowo szybko znaleźć dobrze płatną pracę. O zatrudnienie równie łatwo w branży kurierskiej. Dlatego, że coraz więcej firm poszukuje rzetelnych i sprawdzonych przewoźników.

Spore luki kadrowe odnotowuje branża IT i nowych technologii. Popyt na wykwalifikowanych informatyków, programistów i administratorów stron internetowych stale rośnie. Pracodawcy przyciągają uwagę potencjalnych pracowników: wysokimi zarobkami, stabilnością zatrudnienia oraz pozapłacowymi bonusami.

Problem niedoboru doświadczonych pracowników dotyka też gastronomię. Bary i restauracje stale zabiegają o nowych pracowników, czyli szefów kuchni, kucharzy, kelnerów i barmanów. W podobnej sytuacji są obecnie instytucje opieki zdrowotnej, które borykają się z obsadzeniem stanowisk kierowniczych.

Gdzie szukać ogłoszeń o pracę?

Osoby bezrobotne mogą uzyskać profesjonalną pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie. Warto również szukać zatrudnienia na własną rękę – odpowiadając na ogłoszenia zamieszczone w lokalnej prasie czy na portalach internetowych.

Brak komentarzy

Napisz komentarz