Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?
29 lis

U wielu osób, nawet tych, które poosiadają wysokie kompetencje zawodowe, rozmowy kwalifikacyjne wzbudzają wiele skrajnych emocji. Dobrze jest pamiętać, że stres na pewno w niczym nie pomoże, a jeśli już, to tylko przeszkodzi. W czasie rozmowy o pracę w Rzeszowie przyda się opanowanie i spokój. Aby osiągnąć taki stan, należy skupić się na kilku punktach opisanych poniżej.

1. Umiejętność zaprezentowania swoich sukcesów zawodowych – kandydat potrafi opowiadać o swoich osiągnięciach i celach zawodowych. Warto podkreślić szczególnie te umiejętności, które okażą się przydatne u potencjalnego pracodawcy. Na rozmowie o pracę powinniśmy skupić się na efektach działań, opowiadając np. o znakomitych wynikach sprzedażowych.

2. Kandydat ma wiedzę na temat firmy, w której chce pracować – bardzo często w czasie rekrutacji pada pytanie: „czy pan/pani wie, czym zajmuje się nasza firma?”. Takie zagadki nikogo już nie dziwią. Jeśli ktoś myśli na poważnie o swoje karierze, to powinien świadomie wybierać pracodawcę, a nie tylko rozsyłać CV, żeby złapać jakikolwiek etat. Dobrze wiedzieć, w czym specjalizuje się firma, jaka jest jej pozycja w branży i kim jest osoba, z którą jesteśmy umówieni na rozmowę.

3. Profesjonalny wizerunek – w tym przypadku liczy się schludny strój i mowa ciała. Ubiór na rozmowie o pracę w Rzeszowie warto dopasować do stanowiska. Inne wymagania w sprawie stroju dotyczą kandydata, który ubiega się o pracę w banku, inne programisty czy grafika komputerowego. Najważniejsze, aby we wszystkim zachować umiar. Jeśli chodzi o oficjalny strój, to tutaj pamiętajmy przede wszystkim o stonowanych barwach i unikaniu krzykliwych dodatków.

4. Kandydat nie musi bać się zadawania pytań – jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto przyjąć daną propozycję pracy, to warto dopytać o kilka kwestii. Z pewnością kandydaci mogą śmiało pytać o szczegółowy zakres obowiązków oraz plany dotyczące rozwoju firmy i działu, w którym mają być zatrudnieni. Podczas rekrutacji powinniśmy też zostać poinformowani o tym, jak wygląda ścieżka kariery u danego pracodawcy.

Brak komentarzy

Napisz komentarz