Praca: Dyrektor finansowy

Dla jednego z naszych Klientów, dużej firmy produkcyjnej z branży energetycznej, poszukujemy obecnie kandydatów na stanowisko:

Dyrektor finansowy
Miejsce pracy: Rzeszów

Zakres obowiązków:
  • Kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy.
  • Nadzór nad przygotowaniem (skonsolidowanych) sprawozdań finansowych oraz raportów.
  • Nadzór nad przygotowaniem rocznego budżetu i planów wieloletnich oraz kontrolowanie ich realizacji.
  • Rozliczanie kosztów produkcji, w tym produkcji w toku.
  • Umiejętność rozliczania kontraktów długoterminowych, w tym i międzynarodowych.
  • Odpowiedzialność za funkcjonowanie kontroli wewnętrznej.
  • Optymalizowanie polityki podatkowej.
  • Optymalizowanie struktury kosztów i poziomu majątku obrotowego, ocena projektów inwestycyjnych.
  • Odpowiedzialność za płynność finansową, zabezpieczenie ryzyka kursowego oraz stóp procentowych.
  • Kontakty i współpraca z audytorem, bankami, firmami ubezpieczeniowymi, inwestorami oraz organami podatkowymi.
  • Nadzór nad pracą działów: finansowo-księgowego, kontrolingu oraz coraz częściej: IT, administracji i audytu wewnętrznego.
  • Polityka zatrudniania, zarządzania, motywowania i rozwoju pracowników w podległych działach.
Wymagania:
  • Wyższe wykształcenie kierunkowe (Finanse, Ekonomia, Rachunkowość).
  • Uprawnienia zawodowe biegłego rewidenta.
  • Minimum 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.
  • Merytorycznej znajomości zagadnień objętych sferą działu ekonomiczno – finansowego (zarządzania finansami, rachunkowości finansowej i zarządczej i przepisów podatkowych)
  • Umiejętności zarządzania zespołem i delegowania zadań.
  • Wysoko rozwiniętych umiejętności analitycznych i silnej orientacji biznesowej.
Oferujemy:
  • Atrkacyjne wynagrodzenie oraz zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
  • Ciekawą i stabilną pracę w szybko rozwijającej się firmie.
  • Realny wpływ na funkcjonowanie firmy.
  • Niezbędne narzędzia pracy.

Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.