Praca: Asystent agenta celnego

Asystent agenta celnego
Miejsce pracy: Rzeszów
Nr ref.: AAC/2019/Rzeszów
Twój zakres obowiązków w początkowym okresie pracy będzie obejmował:
  • Wsparcie agenta celnego w codziennej pracy,
  • Sprawowanie kontroli nad obiegiem dokumentacji,
  • Wprowadzanie danych do systemu,
  • Kontroli sporządzonych zgłoszeń celnych przed wysłaniem ich do systemu celnego
  • Archiwizacja dokumentów,
  • Udział w rewizjach celnych
W późniejszym okresie także:
  • Dokonywanie odpraw celnych
  • Sporządzanie deklaracji skróconych DSK
  • Sporządzanie wniosków do Urzędu Celnego
  • Kontakt z klientem w zakresie dokonywanych odpraw celnych
  • Kontakt z Urzędem Celnym – z reguły telefoniczny, ale może zaistnieć potrzeba wyjazdu do Urzędu
Oczekiwania:
  • Wykształcenie wyższe
  • Wpis na listę agentów celnych, albo możliwość uzyskania wpisu na listę agentów celnych, niezbędne do tego są:  dyplom ukończenia studiów wyższych, na kierunku w dziedzinie nauk ekonomicznych, prawnych lub technicznych, obejmującym wiedzę i umiejętności z zakresu prawa administracyjnego i finansowego, w szczególności prawa celnego, lub możliwość udokumentowania co najmniej 3-letniego doświadczenia w sprawach celnych
  • Znajomość pakietu MS Office i doświadczenie w jego użytkowaniu
  • Systematyczność i bardzo dobra organizacja pracy
  • Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu
  • Znajomość języka angielskiego i prawo jazdy kat.B będzie dodatkowym atutem
Oferujemy:
  • Możliwość rozwoju zawodowego i objęcia stanowiska Agenta celnego w przyszłości
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Kompleksowy program szkoleniowy wprowadzający w zakres obowiązków
  • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej (Medicover) oraz zajęć sportowo-rekreacyjnych (Multisport)
  • Możliwość uczestnictwa w programach wolontariatu oraz w imprezach integracyjnych
  • Praca wśród przyjaznych ludzi, którzy kochają to, co robią
  • Możliwość rozwoju zawodowego w strukturach globalnej korporacji: rekrutacje wewnętrzne pozwalają wielu naszym pracownikom zdobywać nowe doświadczenia zarówno w strukturach DB Schenker Polska, jak i w oddziałach naszej firmy za granicą.

Zainteresowana? Zainteresowany?

Aplikuj, bo Twoja decyzja dziś może być początkiem wspaniałej kariery w DB Schenker jutro.

Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.