W Jasionce coraz więcej pasażerów i innowacji

praca na lotnisku w Jasionce
20 lip

Lotnisko w Jasionce rośnie w siłę. Od stycznia 2018 obsłużono tu ponad 350 tys. pasażerów. Zwiększony ruch pasażerski to zasługa w głównej mierze międzynarodowych lotów, które uruchomione zostały dla nowych połączeń.

Z Jasionki polecimy m.in. do Nowego Jorku, Tel-Awiwu, czy Aten. Zwiększona została także liczba lotów czarterowych. Coraz więcej osób podróżuje również na trasach międzymiastowych. W ostatnim czasie znacznie wzrosła frekwencja na trasie Rzeszów-Warszawa. Ostatnie pół roku licząc począwszy od stycznia, zanotowano 15% wzrost liczby podróżujących w stosunku do tego samego okresu w 2017 roku.

Lotnisko w Jasionce otrzymało z PARP konsorcjum czterech podkarpackich firm ponad 10 mln zł dotacji. Z tych środków planowany jest zakup nowoczesnych symulatorów lotu. To właśnie na nich mają zostać przeprowadzone zajęcia edukacyjno-szkoleniowe. Symulatory mają zająć miejsce w starej wieży kontroli lotów.

Projekt z symulatorami to innowacyjny program łączący w sobie elementy lotnicze oraz turystyczne Podkarpacia. Podkarpackie konsorcjum firm przeznaczy infrastrukturę i wyposażenie wieży do szkoleń pilotów potrzebujących uprawnień. Z drugiej strony świat lotnictwa będą mogli odkryć także najmłodsi pasjonaci.

W wieży znajdzie się absolutnie nowoczesny symulator Boeing 737, samolotu F16, śmigłowca oraz Jet Packa (plecak z napędem odrzutowym). Co ciekawe, z bazy symulatorów będą miały możliwość skorzystania całe rodziny. W symulatorach rzeczywistość odzwierciedlać będzie wysokiej jakości grafika, odpowiadająca za wrażenia zmysłowe podobne do tych odczuwanych podczas lotu. Pojawi się także stewardessa oraz pozostała część załogi. Sam uczestnik symulacji otrzyma odpowiedni strój, a naturalny ruch symulatora przeniesie każdego w inny wymiar rzeczywistości.

Dodatkowo obok centrum symulacji planowana jest także restauracja lotnicza, w której zachowane mają być elementy lotnicze. M.in. zamówione przez nas posiłki, zostaną nam dostarczone za pomocą specjalnych wózków do przewożenia jedzenia niemal identycznych, jakie możemy zaobserwować na pokładzie samolotów.

Brak komentarzy

Napisz komentarz