Studencki Rzeszów

lody-u-Myszki-Rzeszow-1
18 gru

Studenci rzeszowscy bardzo chwalą sobie miasto jak studencki ośrodek życia i nauki. Miasto jest nieduże, ale oferuje bardzo rozbudowaną ofertę rozrywkową i kulturalną dla studenta. Ceny nieruchomości do wynajęcia na kieszeń studencką są niższe niż w wielkich centrach studenckich jak Kraków, czy Warszawa. Chociaż odległości w mieście są przyjazne do przebycia komunikacją, pieszo, czy własnym środkiem transportu, to większość osób wybiera mieszkania zlokalizowane jak najbliżej uczelni.

Rzeszowskie uczelnie

Oferta edukacyjna jest naprawdę imponująca. Kandydaci na studia mają możliwość skorzystania z bazy uczelni wyższych prywatnych i państwowych. Wśród absolwentów i studentów odnotowano wiele sukcesów na lokalną, ogólnopolską i międzynarodową skalę. Rzeszowskie uczelnie są prawdziwym fenomenem w skali ogólnopolskiej. Ich ewenement polega na ścisłej współpracy uczelni z przedsiębiorcami rzeszowskimi.

Dolina Lotnicza, czyli największe zagłębie korporacyjne, w skład którego wchodzi kilkadziesiąt firm z branży lotniczej, przyciąga do siebie najliczniejszą grupę studentów i absolwentów wyspecjalizowanych głównie technicznie. Jednak nie tylko inżynierowie mają monopol na pracę w Dolinie. Innego rodzaju specjaliści, którzy kształcą się na tutejszych uczelniach, także zasilają grono wysoko wyspecjalizowanych pracowników.

Spokój

Studenci z Rzeszowa podkreślają, że jest to miasto spokojne, przyjazne i czyste. Chwalą sobie dostęp do różnych rozrywek oraz ilość fajnych miejsc, gdzie można spędzić czas wieczorami z przyjaciółmi. Poza tym czują się bezpieczni, czego nie mogą powiedzieć choćby studenci w pobliskim Krakowie.

Stolica studentów

Rzeszów to już nie tylko stolica Podkarpacia. To też stolica studentów. Kraina nad Wisłokiem cieszy się powodzeniem, nie tylko wśród mieszkańców Podkarpacia. Aczkolwiek atrakcyjność ceny do jakości kształcenia jest bardziej korzystna, biorąc pod uwagę zasobność portfela studenta.

Wśród studentów widać dwa trendy. Jedni wiążą się z Rzeszowem na stałe, rozpoczynając pracę już na studiach. Inni po zdobyciu licencjata, wybywają do większych miast w poszukiwaniu szerszych możliwości zarezerwowanych dla wielkich aglomeracji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz