Rzeszowski ośrodek akademicki

Studia w Rzeszowie
18 gru

Rzeszów jest miastem studentów. Fakty są niezaprzeczalne. Jest to miasto bardzo chętnie wybierane jako ośrodek akademicki nie tylko przez okolicznych mieszkańców, ale ściągają tu nawet studenci z dalekich zakątków świata.

Naukowo

Rynek rzeszowski jako nieliczny nie odnotowuje ubytku mieszkańców na przestrzeni ostatnich lat. Sytuacja jest wręcz przeciwna. Coraz więcej jest tu ludności napływowej, która decyduje się na stałe pozostać właśnie w tym mieście.

Rzeszów to prężnie działający ośrodek akademicki. Może poszczycić się jedną z największych liczb studentów w zestawieniu do liczby mieszkańców nawet w całej Unii Europejskiej. W mieście działa kilka uczelni wyższych zarówno państwowych, jak i prywatnych. Wymienić należy Politechnikę Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza (z lotnictwem i kosmonautyką na czele) oraz Wyższą Szkoła Informatyki i Zarządzania (jako najbardziej międzynarodową i innowacyjną uczelnie o największej liczbie studentów zagranicznych) wśród najczęściej wybieranych i rozsławionych na całą Polskę oraz zagranicę.

Oprócz tych dwóch uczelni działają: Uniwersytet Rzeszowski, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, Wyższe Seminarium Duchowne oraz Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna.

Praca

Dużo miejsc pracy czeka na rzeszowskich studentów w galeriach oraz punktach gastronomicznych. Jest też bardzo duże zapotrzebowanie na stażystów oraz pracowników juniorskich w korporacjach zlokalizowanych na przedmieściach miasta. Uczelnie prowadzą własne biura karier, w których można znaleźć ciekawe oferty dostosowane do aktualnego kierunku studiów.

Ośrodki akademickie realizują także programy wsparcia zawodowego dedykowane studentom swoich uczelni. Podczas spotkań oferowane jest wsparcie w postaci poradnictwa zawodowego, pogramy staży i praktyk, liczne spotkania z profesjonalnymi trenerami kariery.

Prywatnie

Uczelnie prywatne dysponują szerokimi programami wsparcia studenckiego. Każdy może rozwijać swoje zainteresowanie i mocne strony. Próbować swoich sił w licznych programach praktyk i staży. Wielu wybitnym studentom oferowane są nawet oferty pracy na uczelni. Poza tym możliwość asymilacji w środowisku akademickim jest w stanie otworzyć w późniejszej karierze zawodowej wiele drzwi.

Brak komentarzy

Napisz komentarz