Rzeszów regionem iście lotniczym…

Lotnisko-miedzynarodowe-2
19 gru

Rzeszowska siła lotnicza

W Rzeszowie można studiować: Lotnictwo i Kosmonautykę na Politechnice Rzeszowskiej lub Lotnictwo Ogólne w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Idealny kierunek dla tych, którzy w powietrzu czują się jak ryby w wodzie, wiedzą jak zbudować silnik samolotu lub zarządzać ruchem na lotnisku.

Lotnisko międzynarodowe

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka powstał już 1941 roku, jako lotnisko w Jasionce. W 1959 lotnisko zostało przejęte od LOT-u przez Zarząd Ruchu Lotniczego i Lotnisk Komunalnych. W 1974 było to już lotnisko międzynarodowe. W 1987 powstało Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” pod skrzydłami, którego rzeszowskie lotnisko trwało do 2009 roku. W 2012 roku oddano do użytku nowy budynek terminala pasażerskiego. Port Lotniczy Rzeszów położony jest 14 km od centrum Rzeszowa. Jest to jedyne międzynarodowe lotnisko użytku publicznego w województwie.

Siła w Dolinie

Klaster Dolina Lotnicza to wynik decyzji podjętej 11 kwietnia 2003 roku. Powołano wtedy Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza podjęte przez 18 Członków Założycieli. Aktualnie Stowarzyszenie liczy 158 podmiotów. Na tym nie koniec. Chętni czekają w kolejce, by dołączyć. Rynek pracy zdominowany jest przez Klaster Dolina Lotnicza. Skoncentrowany jest tutaj przemysł lotniczy i różnorodne ośrodki badawcze.

Brak komentarzy

Napisz komentarz