Rzeszowski rynek pracy

Rynek-pracy-w-Rzeszowie
18 gru

Rzeszowski rynek pracy zmienia się wraz z rozwojem miasta. Ofert pracy naprawdę przybywa z roku na rok w różnych branżach. Właściciele firm gastronomicznych oraz sklepów mają coraz większy problem, żeby znaleźć odpowiedniego pracownika, mało tego, ciężko znaleźć im jakiegokolwiek pracownika.

Urząd Pracy ma coraz więcej ofert pracy w swojej bazie. Jednak zainteresowanie nimi bardzo często bywa znikome. Pracodawcy niejednokrotnie ponawiają ogłoszenie, bo wakat się nie wypełnił przez dobre kilka miesięcy. W ofertach pracy mogą przebierać do woli brukarze, zbrojarze i inni pracownicy budowlani. Tak samo jest w przypadku kierowców samochodów ciężarowych i wyżej wymienionych usług gastronomiczno-handlowych. Dużo wakatów jest także w zawodach fryzjerek. Często powodem jest kiepska pensja. Bywa, że głównym powodem, dla którego panie nie chcą, podejmować słabo opłacanej pracy jest program „500+”, który dostarcza im wyższych dochodów, niż praca na pół, czy nawet na cały etat.

Młodzi

Studenci i absolwenci coraz częściej rozglądają się pracą korporacyjną. W Rzeszowie praca w dużej firmie jest oznaką prawdziwego prestiżu. Na szczęście i takich firm też nie brakuje. Niektóre osoby już na etapie studiów starają się dostać do pracy właśnie do strefy korporacyjnej. Mają wtedy nie tylko lepszy start w przyszłość, ale także o wiele lepsze pensje, od osób pracujących w małych, prywatnych przedsiębiorstwach. Niestety jest też widoczne odchylenie w pensjach w stosunku do innych zagłębi korporacyjnych w kraju. Porównując pobliski Kraków, wysokość pensji w Rzeszowie wypada naprawdę blado.

Startupy

Pracę w Rzeszowie można znaleźć nie tylko w firmach, które działają na rynku od lat. Coraz więcej młodych ludzi bierze sprawy w swoje ręce i rozpoczyna przygodę ze Startupem. Pomysłów nie brakuje. Kreatywne podejście do tematu pracy owocuje coraz lepszymi pomysłami i coraz większą ilością nowoczesnych działalności usługowych opartych na profilu startupowym. Co więcej, te startupy stają się również miejscem pracy dla innych mieszkańców Rzeszowa.

Brak komentarzy

Napisz komentarz