Rzeszów jak marzenie

życie w Rzeszowie
15 sty

Rzeszów to przyjemne i spokojne miejsce do życia. Mieszkańcy miasta wypowiadają się o nim ciepło. Takiego samego zdania są przyjezdne osoby oraz studenci. Jest to miasto, w którym narzekanie nie wychodzi na powierzchnię dnia codziennego. Widać tu raczej uśmiech i przyjazne nastawienie do życia.

Pomimo że czasem bywa ciężko przy poszukiwaniach pracy, Rzeszowianie oceniają sytuację na rynku pracy jako dobrą. Faktem jest, że ogłoszeń przybywa, a firmy bardzo się rozwijają. Coraz więcej można zaobserwować także inwestycji zagranicznych. Inwestorzy wykorzystują tutejszy kapitał ludzki i starają się lokować w Rzeszowie oddziały wielkich firm międzynarodowych. W 2016 roku zanotowano tu największy wzrost liczby nowych przedsiębiorstw. Zdecydowanie pierwsze skrzypce gra oczywiście Dolina Lotnicza. Chętnych, aby tu pracować, nie brakuje. Coraz większa liczba zainteresowanych ma wpływ także na rozwój miejsca.

Dodatkowo ten potencjał dostrzegły także lokalne uczelnie. Wśród wielu proponowanych kierunków studiów powstaje coraz więcej takich, których oferują kształcenie zgodnie z wymogami lokalnego rynku. Nie ma co ukrywać, że na kształt rynku pracy ma wpływ także sytuacja ekonomiczna, demograficzna i gospodarcza. A te w ostatnim czasie przyjmują wskaźniki wzrostowe.

Rozwój Rzeszowa związany jest bezpośrednio ze środowiskiem akademickim. To właśnie studenci są siłą napędową rozwoju struktury zatrudnienia i wielu przedsiębiorstw. Młody potencjał i świeże spojrzenie na wiele spraw związanych z pracą, przyczyniają się do wielu pozytywnych zmian w mieście.

Brak komentarzy

Napisz komentarz