Nowe miejsca pracy w Parku Naukowo-Technologicznym

nowe miejsca pracy w Parku Naukowo Technologicznym
04 mar

Nowi inwestorzy

Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”, budowę swoich zakładów rozpoczęły dwie poważne firmy. Jedna z nich działa w branży czystości i produkuje innowacyjne odkurzacze, a druga jest znanym dostawcą profesjonalnych elektronarzędzi. Obie inwestycje pochłoną ponad 24 miliony złotych. Poza tym pojawią się oferty pracy dla przeszło 70 osób. Na obszarze całego Parku stworzonych zostanie ponad 3 tysiące nowych stanowisk dla fachowców i inżynierów.

Firma specjalizująca się w produkcji nowoczesnych odkurzaczy, planuje otworzenie centrum badawczo-rozwojowego. Koszt tej inwestycji jest szacowany na 9 milionów złotych. Prace na budowie mają potrwać do maja 2019 roku.

Drugim inwestorem jest firma z sektora narzędziowo-metalowego, która jest znana w branży od ponad 25 lat. Ten przedsiębiorca planuje otwarcie na obszarze PNT centrum dystrybucyjnego, które obejmie strefę wysyłek oraz magazyn. Zakończone tej inwestycji, wartej ponad 15 milionów złotych, jest oczekiwane w trzecim kwartale 2019 roku.

Potencjał Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”

PNT „Rzeszów-Dworzysko” bez wątpienia zalicza się do najatrakcyjniejszych, kompleksowo uzbrojonych terenów inwestycyjnych na Podkarpaciu. Na obszarze Parku wybudowano farmę ogniw fotowoltaicznych, sieć ciepłowniczą, sieć monitoringu oraz instalacji odgromowych. Nie bez znaczenia pozostaje w tym przypadku również dogodność komunikacyjna – inwestycja znajduje się w pobliżu autostrady A4, drogi ekspresowej S19 i międzynarodowego lotniska.

Na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko” działa na chwilę obecną już 12 firm, które za sprawą przyłączenia do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park Mielec”, otrzymują ulgi podatkowe. Tereny Parku zostały ujęte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego jako obszar usługowo-przemysłowy.

Brak komentarzy

Napisz komentarz