Innowacyjne ścieżki rozwoju

spacerem po Rzeszowie
18 gru

Co można powiedzieć o Rzeszowie? Jest to miasto, które przeszło ogromną metamorfozę. Czyste, zadbane, innowacyjne, przyjazne młodym, mocno rozwijające się. Turystyczne zdecydowanie nie, a szkoda. Być może w którymś momencie się to zmieni, bo jest tu wiele ciekawych i pięknych miejsc do zobaczenia.

Spokojnie i innowacyjnie

Rzeszów jest najbezpieczniejszym miastem w Polsce. Ma w sobie ogromny potencjał, który jeszcze na chwilę obecną nie jest do końca doceniany. Na zmianę wizerunku pracują od wielu lat władze miasta. Stawia się tu przede wszystkim na nowe technologie oraz młodych ludzi. Stolica Podkarpacia wizualnie bardzo się zmieniła na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

Mądrze w Rzeszowie

W 2016 roku Rzeszów otrzymał tytuł Smart City 2016. Nagroda dotyczyła innowacyjnych rozwiązań w komunikacji – inteligentnego systemu sterowania ruchem i oświetleniem. To także edukacja oraz ścisła współpraca samorządu i mieszkańców mająca na celu ułatwienie życia rzeszowian, oraz ich funkcjonowania w przestrzeni miejskiej.

Dla obywatela

Budżet Obywatelski systematycznie wzrasta z roku na rok. Dzięki temu narzędziu mieszkańcy wiedzą, że nowe inwestycje są tylko kwestią czasu. Sprawy urzędowe z powodzeniem można załatwić po pracy w dogodnych punktach obsługi klienta zlokalizowanych w największych centrach handlowych.

Przedsiębiorstwa

W mieście inwestuje coraz więcej firm z międzynarodowym kapitałem. Korporacja i innowacyjne przedsiębiorstwa są idealnym miejscem pracy, o które już na etapie studiów ubiegają się studenci rzeszowskich uczelni. Na etapie szkół średnich działają sprawnie kierunki, które dopasowane są pod profil gospodarczy miasta, co daje bardzo dobre przełożenie na późniejszy wybór kierunku studiów i pracy.

Programy

Uruchomiono programy, w ramach których kształci się uczniów na pracowników firm przemysłowych zlokalizowanych w Rzeszowie. Wprowadzono także naukę języka chińskiego jako ogniwo kształcenia przyszłych kadr przystosowanych do konkurowania na nowoczesnym rynku pracy.

Rozwój

Rzeszów przeżywa nieprzerwany intensywny rozwój od wielu lat. Zmiany zarówno w strukturze gospodarczej, jak i społecznej widoczne są gołym okiem. Zmienia się nie tylko wygląd miasta, ale podejście do wielu aspektów życia i pracy.

Brak komentarzy

Napisz komentarz