CV bez doświadczenia ‒ 3 punkty, które muszą się w nim znaleźć

CV bez doświadczenia
26 lut

Wiele osób jest zdania, że to właśnie doświadczenie zawodowe jest punktem w CV, na który pracodawcy zwracają największą uwagę. Oczywiście są takie stanowiska pracy w Rzeszowie, gdzie doświadczenie i wykształcenie jest niezbędne, ale w wielu przypadkach braki w doświadczeniu, można zrekompensować czymś innym.

Jak zatem stworzyć pierwsze CV?

 1. Koniecznie opisz praktyki, wolontariat czy aktywność w organizacjach społecznych bądź studenckich.

Tego typu aktywności mogą wiele mówić o zainteresowaniach i predyspozycjach. Staż czy bezpłatna praktyka to jeden z najlepszych sposobów na zdobycie doświadczenia zawodowego. Zresztą nie tylko w odniesieniu do uczniów, studentów czy absolwentów, ale też kandydatów, którzy postanawiają zupełnie się przebranżowić po wielu latach pracy w danym sektorze. Nawet wymiana międzynarodowa czy dorywcza weekendowa praca może być okazją do tego, aby podkreślić swoją zaradność.

Poza tym, osoby, które piastowały odpowiedzialne funkcje w stowarzyszeniach czy organizacjach studenckich, też mają plusa u rekrutera. Dzięki aktywności społecznej można pokazać się jako osoba zaangażowana i uczynna. Czasem nawet w takiej pracy można udowodnić, że się posiada zdolności przywódcze.

 1. Podkreśl swoje umiejętności.

Bywa, że umiejętności okazują się ważniejsze od doświadczenia, a zaradna osoba, która szybko się uczy, będzie potrzebowała mniej czasu na znalezienie pracy w Rzeszowie, niż kandydat z doświadczeniem, który od lat stoi w miejscu.

Powinniśmy wiedzieć, które umiejętności są szczególnie ważne w branży, w której chcemy startować. Na pewno kompetencje, które bardzo przydają się na rynku pracy, to zdolności językowe i prawo jazdy. Poza tym młodzież często bije na głowę starszych konkurentów pod względem znajomości technologii.

 1. Pasje.

Jeśli brakuje Ci doświadczenia, to możesz napisać więcej na temat swoich zainteresowań. Najlepiej, jeśli Twoje pasje byłyby związane w jakiś sposób z sektorem, w którym chcesz pracować w Rzeszowie.

3 komentarze
 • Avatar for jeren
  jeren
  Posted at 15:14h, 26 marca Odpowiedz

  nie masz doświadczenia? skorzystaj ze szkoleń

 • Avatar for Wiki
  Wiki
  Posted at 13:45h, 10 czerwca Odpowiedz

  umiejętności są bardzo ważne, warto zadbać o jakieś szkolenia

  • Avatar for Aneta
   Aneta
   Posted at 09:42h, 16 czerwca Odpowiedz

   Zdecydowanie, szkolenia to inwestycja w przyszłość.

Napisz komentarz