3 obowiązkowe punkty na mapie Rzeszowa

3 obowiązkowe punkty na mapie Rzeszowa
20 mar

Rzeszów jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla osób, które w wolnym czasie lubią obcować z kulturą i sztuką. Znajdziemy tu kina, teatry, muzea i wiele perełek architektonicznych, utrzymanych w stylu barokowym oraz gotyckim. Ponadto w Rzeszowie działają kabarety i filharmonie.

Jakich atrakcji nie można pominąć, jeśli wybieramy się do Rzeszowa?

1. Zamek Rzeszowski

Został wzniesiony na początku XX wieku na miejscu dawnego zamku Lubomirskich. Jest to jeden z najważniejszych zabytków miasta, który podczas II wojny światowej służył jako więzienie. To tutaj przetrzymywano jeńców skazanych na śmierć. Obecnie zamek pełni funkcję Sądu Okręgowego.

2. Podziemna Trasa Turystyczna

„Rzeszowskie piwnice” mierzą prawie 400 metrów i składają się z 3 kondygnacji. Podziemia powstały pod Rynkiem, między XIV a XVIII wiekiem. Podziemne korytarze i piwnice mają nazwy nawiązujące do pełnionych funkcji oraz historii miasta. W podziemiach znajdziemy ekspozycję historyczno-edukacyjną (obejmującą m.in. repliki broni oraz zbroje rycerskie), a także ślady pożarów i tajemnicze przejścia.

3. Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy

Miejscem godnym zainteresowania pozostaje także to wyjątkowe muzeum, które pozwala pielęgnować wspomnienia z dzieciństwa i łączyć pokolenia. Na terenie obiektu znajdziemy nie tylko rekwizyty, nawiązujące do takich bajek, jak m.in. „Miś Uszatek”, „Bolek i Lolek”, czy „Pszczółka Maja”, ale też scenopisy dobranocek oraz teatr lalek.

Oczywiście nie są to wszystkie atrakcje, jakie czekają na mieszkańców oraz turystów odwiedzających to miasto. Warto pamiętać, że rozwinięty sektor turystyczny generuje wiele miejsc pracy w Rzeszowie. Na zatrudnienie w instytucjach kultury i sztuki, mogą liczyć również absolwenci studiów artystycznych oraz humanistycznych, których reprezentanci bywają często zaliczani do zawodów nadwyżkowych.

Brak komentarzy

Napisz komentarz